• همراه: 09121579125
  • تلفن: 02166251571
  • 24 ساعته

اخبار ما

پرواری گوشت گوساله

 پراوری گوشت گوساله

بطور متوسط سالانه نزدیک 40 درصد گوشت مصرف شده در کشورمان از طریق واردات وارد چرخه مصرف می گردد. همواره تامین گوشت مصرفی کشور از منابع درست با قیمت و کیفیت مناسب و سلامت دغدغه ی مسئولان واردات گوشت می باشد . حال آنکه کشورمان دارای پتانسیل بالقوه در زمینه تامین تمامی گوشت مصرفی می باشد.
در این زمینه پرواری گوشت گوساله هم می تواند کشورمان را از واردات این منبع مهم غذایی بی نیاز نماید. و از طرف دیگر پرواری گوشت می تواند سرمایه گذاری درست و به صرفه ای برای فعالان این عرصه باشد و با اشتغال زایی نیز گام مهم دیگری در پیشرفت کشور داشته باشد. روند کار در پروسه به این صورت می باشد که سرمایه گذار در ابتدای امر پس از تامین مکان درست جهت نگهداری و تجهیزات مناسب و کارکنان کافی شروع به خرید گوساله هایی که عموما از جنس نر می باشند می نماید. وزن گوساله های خریداری شده جهت پرواری گوشت گوساله حدودا 100 تا 150 کیلو گرم می باشد. این گوساله ها که صرفا جهت پرواربندی پرورش داده می شوند به مدت 6 تا 9 ماه در گاوداری در شرایط بهداشتی و با تغذیه درست پروار می گردند. زمانیکه گوساله ها به میزان وزن مورد نظر ( 450 تا 500 کیلوگرم) رسیدند مراحل پرواری گوشت گوساله به اتمام رسیده و پس از کنترل هایی نظیر سلامت جهت کشتار و مصرف به بازار عرضه می گردند.

نکاتی که در پرواری گوشت گوساله باید در نظر داشت:

انتخاب نژاد درست برای پرواری گوشت گوساله اولین گام در راه موفقیت در زمینه پروار بندی گوساله می باشد. از میان نژادهای مختلف می توان به نژادهای برانگوس ، آنگوس ، هرفورد ، شورت هورن، براهما و ... بعنوان مشهورترین نژادهای گاوهای گوشتی در جهان نام برد. از هزینه های مصروفه در گاوداری گوساله پرواری تنها 25% از هزینه های جاری صرف خرید گوساله لاغر می باشد.
تامین تغذیه مناسب جهت پرواری دومین نکته ای است که باید در پروار بندی گوساله مد نظر داشت. هر اندازه گوساله در دوران پروابندی تغذیه ای سالم و درست (از منظر پروتئن و مواد مغذی) و نه صرفا گران و زیاد داشته باشد حداکثر وزن را گرفته و پرواری گوشت گوساله سودآوری بیشتری خواهد داشت. از هزینه های مصروفه در گاوداری گوساله پرواری قسمت اعظم هزینه ها (بیش از 60% ) جهت تغذیه دام یعنی خرید منابع تغذیه می باشد. بازه زمانی بازگشت سرمایه و بهره برداری از سرمایه در پرواری گوشت گوساله بسته به نوع نژاد دام دارد این مدت می¬تواند 6 الی 9 ماه طول بیانجامد. بعنوان مثال در نژاد های اصیلی نظیر هلشتاین سن 12 ماهگی و وزن 350 الی 450 کیلو گرم مناسب ترین زمان جهت کشتار گوساله ها می باشد. البته استفاده از دام زنده بهداشتی جهت پرواری گوشت گوساله به سیاست دامدار نیز بستگی دارد که در شرایط مختلف اقتصادی امکان دارد تصمیمات متفاوتی اتخاذ نماید. بعنوان مثال با افزایش قیمت گوشت اقدام به عرضه و یا عدم عرضه پرواری خود بنماید یا اینکه با مواجهه با کم شدن خوراک و یا واکسن های مورد نیاز دام اقدام به فروش گوشت گوساله خود بنماید.
و در نهایت سومین نکته که باید در پرواری گوشت گوساله دقت شود جایگاه نگهداری دام می باشد. مناسب ترین دما برای پرواری گوشت گوساله 5 الی 27 درجه سانتی‌گراد می باشد. گرچه دام می تواند دماهای پایین تر را نیز تحمل کند ولی نگهداری دام زنده در دمای مطلوب در سلامت و رشد و وزن گیری آن تاثیر بسزایی دارد.

دامداری اطمینان، بزرگترین مرکز عرضه دام شهرداری و فروش گوسفند زنده شهرداری همراه با قصاب به تمام نقاط شهر تهران با نازلترین قیمت به صورت شبانه روزی به تمام نقاط تهران با پلاک رسمی.  
با ذبح اسلامی و تکه کردن گوشت.
جهت جشن، مهمانی، عروسی، نذری، حجاج، کربلائی، عقیقه یا قربانی حتی برای مصرف با بهترین دام زنده، گوسفند و گوساله در خدمت شما مشتریان عزیز پایتختی می باشد.
با باسکول دیجیتالی فنی و توزیع فنی.
  

اطلاعات تماس

شمال تهران: 02122616651
غرب تهران: 02144044310
مرکز تهران: 02188287626
شرق تهران: 02177516862
جنوب تهران: 02166557975
دفتر مرکزی: 02166552834
مدیریت:     09121579125