• همراه: 09121579125
  • تلفن: 02166251571
  • 24 ساعته

واردات دام زنده

 

گوشت یکی از مهم ترین منابع تغذیه و تامین پروتئین در تمام جوامع جهان می باشد. جهت رشد و حفظ فیزولوژی بدن مصرف گوشت (به میزات کافی) لازم و ضروری می باشد. گوشت قرمز بعنوان بخشی از نوع گوشت حیوانی همان بافت چربی و عضلانی و ماهیچه ای دام ذبح شده می باشد که شامل مجموعه است از بافت های عضلانی، بافت پیوندی، استخوانی، و چربی لاشۀ دام کشتار شده می باشد که باید به مقدار معینی در سبد غذایی خانواده گنجانده شود. گوشت دامنه وسیعی از مواد مغذی را دارد. عمده ترین منبع تامین آهن بدن گوشت می باشد. کمبود آهن در زنان و کودکان همواره معضل بزرگی می باشد.
کشورمان با دارا بودن پتانسیل تولید و افزایش سرمایه گذاری در بخش دام توانایی تامین گوشت قرمز مصرفی کشور را دارد. واردات دام زنده عموما زمانی صورت می گیرد که قیمت گوشت بالا برود. عواملی که در افزایش قیمت گوشت قرمز موثر می باشد را می توان مشتمل بر عواملی نظیر افزایش تقاضا، افزایش قیمت مواد مغذی گاو، افزایش قیمت نگهداری دام، افزایش قیمت مواد بهداشتی و سلامتی دام ( نظیر واکسن و دارو ) و سیاست برخی از دامدارن برای کم کردن عرضه جهت افزایش قیمت و ... دانست. زمانی که عرضه نسبت به تقاضا کاهش یابد قیمت افزایش می یابد. تا سالهای قبل واردات دام زنده و گوشت به دلیل جلوگیری از انتقال ویروس ها و بیماری های رایج بین دام ها و دام و انسان و نیز جهت حمایت از تولید کنندگان داخلی عرصه دام ممنوع بود. ولی در سال های اخیر اجازه واردات دام زنده از برخی از مرزهای کشور صادر گردیده است.

شرایط واردات دام زنده

مواردی که باید در واردات دام زنده و یا گوشت به کشور باید نظر داشت شامل موارد ذیل می باشد:

کشور مبدا پرورش دهنده دام زنده

در واردات دام همواره باید کشور مبدا تولید و پرورش دام را درست انتخاب نمود تا از عدم شیوع بیماری در میان دام ها اطمینان حاصل نمود و همچنین هم از لحاظ سلامت دام و از نظر عدم مبتلا بودن و یا حتی ناقل بودن دام زنده به بیماری را در کشور مبدا بررسی نمود.

تعیین حد مجاز واردات دام زنده

به منظور حمایت از تولید کنندگان و پرورش دهندگان داخلی دام زنده همواره باید از واردات دام زنده در تعداد بی رویه و زیاد اجتناب نمود. به این ترتیب علاوه بر حفظ قیمت گوشت و کنترل بازار از تولید کنندگاه داخلی حمایت شده و زمینه استفاده از پتانسیل های داخلی تولید گوشت کشور را گسترده تر نمود و همچنین میزان درصد اشتغال زایی کشور را افزایش داد.

بازرسی در حین انتقال واردات دام زنده

باید به کیفیت حمل دام زنده وارداتی دقت نمود. برای جلوگیری از تلف شدن و از بین رفتن سرمایه دام زنده وارداتی در مسیر حمل از مبدا تا مقصد همواره نکات بهداشتی و ایمنی را در نظر گرفت.
واردات دام زنده عموما از بازارچه های مرزی و گمرک آن کشور صورت می پذیرد. باید حتما قبل از حمل دام زنده وارد شده در قرنطینه سازمان دامپزشکی کشور در شرایط بهداشتی و مورد تایید این سازمان قرار بگیرد تا از سلامت آن اطمینان داشت.

 

 

 

20 دام، بزرگترین مرکز عرضه دام شهرداری و فروش گوسفند زنده شهرداری همراه با قصاب به تمام نقاط شهر تهران با نازلترین قیمت به صورت شبانه روزی به تمام نقاط تهران با پلاک رسمی.  
با ذبح اسلامی و تکه کردن گوشت.
جهت جشن، مهمانی، عروسی، نذری، حجاج، کربلائی، عقیقه یا قربانی حتی برای مصرف با بهترین دام زنده، گوسفند و گوساله در خدمت شما مشتریان عزیز پایتختی می باشد.
با باسکول دیجیتالی فنی و توزیع فنی.
  

اطلاعات تماس

شمال تهران: 02122616651
غرب تهران: 02144044310
مرکز تهران: 02188287626
شرق تهران: 02177516862
جنوب تهران: 02166557975
دفتر مرکزی: 02166552834
مدیریت:     09121579125